בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה
מיקומך באתר:  בריאות בעבודה  >  שאלות ותשובות

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

בעיות בראייה עקב עבודה מול מסך המחשב

שאלה: בעיות בראייה עקב עבודה מול מסך המחשב

אני בת 36, אם לילד אחד ובהריון. זה שתים עשרה שנה אני עובדת במשרה הדורשת שעות ארוכות של עבודה מול מסך המחשב. מיום שאני זוכרת את עצמי הייתי קצרת ראייה ואני מרכיבה משקפיים בזמן העבודה. לאחרונה יש לי הרבה בעיות עיניים. הן מתעייפות מהר וצורבות בזמן שאני עובדת. כמו כן אנימרגישה שהראייה שלי הולכת ונחלשת. מה לעשות?

תשובת רוברט לדרמן, MBCO, CAOEP - אופטמטריסט התנהגותי

קשה לעבוד מול מסך גם כשאת לא עייפה במיוחד בגלל ההריון ובגלל הטיפול במשפחתך. רבים סובלים מהפרעות בראייה (visual discomfort) בשעה שהם מביטים במסך. המונח "תסמונת הצפייה במחשב" (CVS - Computer Vision Syndrom) נטבע כדי לתאר את הסימפטומים האופייניים. כאשר את עובדת שעות ארוכות מול מסך המחשב את מאמצת את שרירי מיקוד העין שלך זמן רב מדי. העיניים שלנו מותאמות לראייה למרחק ועליהן להתאמץ כדי להתבונן בעצם כלשהו מקרוב פרקי זמן ארוכים. עלייך לזכור לעשות הפסקות קבועות בעבודה מול המחשב (כל 20 דקות בערך), ולהביט למרחק.
כמו כן, חשוב לזכור שהמשקפיים שאת מרכיבה לראייה למרחק אינם מותאמים במיוחד לעבודה ממושכת הדורשת הסתכלות מקרוב. משקפיים לעבודה במחשב (Computer Glasses) בהמלצת אופטמטריסט יכולים להביא לידי שיפור עצום בנוחות המשתמשים במחשב בעת הסתכלות במסך פרקי זמן ארוכים.
יובש בעיניים עשוי אף הוא להיות אחד הגורמים לבעיותייך, שכן כולנו נוטים למצמץ בתדירות נמוכה יותר מהרגיל בעת הקריאה. מיזוג אויר מגביר את רמת היובש, לכן חשוב למצמץ תכופות, ואם את משתמשת בעדשות מגע זכרי להשתמש בטיפו עיניים ללחות.
אני ממליץ שבעת ביקורך הקרוב אצל האופטמטריסט תבקשי בדיקה מקיפה של תסמונת הצפייה במחשב כדי לזהות את מקור אי-הנוחות או את הפרעות הראייה שלך.
כמו כן קיימים כיום מרכזים רפואיים העוסקים בניתוח להסרת משקפיים שם תוכלי לקבל ייעוץ והדרכה על ההליך הרפואי.
להרחבה על טיפולי הסרת משקפיים הכנסי לאתר www.i-see.co.il המרכז את כל המידע בנושא


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.