בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

סקר חברת גיאוקרטוגרפיה בנושא שימוש באמצעי מניעה

1. תפיסות לגבי לידת הילד הראשון
59% מהנשים סבורות כי כדאי ללדת את הילד הראשון בין הגילאים 21-25, 22% חושבות שכדאי לעשות זאת בין הגילאים 26-30. שיעור לא מבוטל (11%) סבורות שכדאי ללדת את הילד הראשון עד גיל 20.
רק 4% מקרב הנשים האקדמאיות סבורות כי כדאי ללדת את הילד הראשון עד גיל 20. בקרב הנשים הדתיות, 23% חושבות שכדאי ללדת את הילד הראשון עד גיל 20, ו- 7% בלבד חושבות שכדאי לדחות זאת לגיל 26 ומעלה.

2. תפיסות לגבי לידת הילד האחרון
שליש מהנשים סבורות שכדאי ללדת את הילד האחרון בין הגילאים 31-35, שליש נוסף חושבות שכדאי לעשות זאת בין הגילאים 36-40. מעניין לציין, כי 16% סבורות שכדאי לדחות זאת לגיל 41 ומעלה.
18% מנשים בגילאי 35-44 סבורות כי כדאי ללדת את הילד האחרון בין הגילאים 26-30, לעומת 8% בכלל אוכלוסיית הנשים.
צעירות בנות 18-24, כמו גם נשים דתיות, חושבות שניתן לדחות את לידת הילד האחרון לגיל 36+ (58% ו- 56% בהתאמה, לעומת 48% מקרב כלל הנשים).

3. שימוש באמצעי מניעה
50% מהנשים בין הגילאים 25-44 טוענות, כי אינן משתמשות באמצעי מניעה. בקרב נשים נשואות, או מי שחיות עם בן זוג, שיעור זה עומד על 42%, ובקרב נשים שחיות ללא בן זוג – על 58%. אמצעי מניעה הנפוצים ביותר הם גלולות (בהן משתמשות 26% מהנשים) והתקן תוך רחמי (18%). 7% מהנשים מדווחות כי הן משתמשות בקונדום. התקן תוך רחמי נפוץ יותר בקרב נשים נשואות / חיות עם בן זוג (19%), מאשר בקרב נשים שחיות ללא בן זוג (8%), ואילו לגבי שימוש בקונדום המצב הוא הפוך: 19% מהנשים שחיות ללא בן זוג משתמשות בו, לעומת 4% בלבד בקרב הנשים הנשואות. אמצעי מניעה אחרים, כגון דיאפרגמה, קצף וימים בטוחים, אינם פופולאריים.

4. שימוש בקונדום בקיום יחסי מין מזדמנים
21% מהנשים מקיימות יחסי מין מזדמנים, רובן לא נשואות. 27% מתוך המקיימות יחסי מין מזדמנים תמיד משתמשות בקונדום, ובסה"כ 48% עושות זאת בתדירות כלשהי. 52% מהנשים, המקיימות יחסי מין מזדמנים, אף פעם לא מגנות על עצמן באמצעות קונדום!!!

5. הפניית שאלות בנושא אמצעי מניעה
74% מהנשים נוהגות להתייעץ בנושאים הקשורים באמצעי מניעה. כ- 60% מהנשים מעדיפות להיוועץ ברופא ו- 16% מתייעצות עם אימא, בת משפחה אחרת או חברה. נשים אינן מרבות לקבל מידע על אמצעי מניעה מעיתונות : 2% בלבד עושות זאת. אחוז המחפשות מידע על אמצעי מניעה באינטרנט הינו אפסי.
נטייה להפנות שאלות בנושא אמצעי מין לחברה יורדת עם העלייה בגיל: 25% מקרב צעירות בנות 18-24 מתייעצות עם חברה, לעומת 2% בלבד מקרב בנות 45-54. כמו כן, נטייה להתייעץ עם חברה נמוכה בקרב נשים דתיות (1% בלבד) וגבוהה בקרב חילוניות (17%). מעניין לציין כי עולות חדשות מרבות להיוועץ באימן : 8% לעומת 2% בקרב אוכלוסיית הנשים עושות זאת.

לסקר המלא


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.