בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

הפרשות וכאבים עם נטילת גלולות - מה לעשות?

שאלה:
אני נוטלת גלולות מסוג מרסילון. בתום השבוע השני החלו דימומים קלים והפרשה בצבע חום. דבר זה כבר קרה בעבר. המשכתי לקחת את הגלולות ולאחר המחזור החודשי נפסק. הרופאה אמרה לי שזה קורה כי לעיתים גלולה לא "נקלטת" כמו שצריך.
אני נוטלת את הגלולות בקביעות ולא מפספסת אף יום. לא ברור לי כיצד זה קורה ומה ניתן לעשות כדי שזה לא יחזור על עצמו. הדבר מפריע לי מאוד ומלווה לעיתים בכאבים כמו כאבי מחזור.

המשיבה: ד"ר שגית ארבל-אלון רופאה בכירה מחלקת נשים ויולדות הדסה עין כרם
המרכז לבריאות האישה ע"ש פטרישיה וראסל פליישמן, הדסה

סליחה על העיכוב בתשובה.
לא ברור לי כמה זמן את נוטלת גלולות סך הכל אך בחודשים הראשונים לנטילת הגלולה יכולה להיות הכתמה דמית גם אם נוטלים גלולה כמתבקש. אני לא מבינה למה התכוונה הרופאה באומרה שהגלולה לא נקלטת.
אם התופעה מתמידה גם אחרי נטילה ממושכת יש לשקול החלפת הגלולה.

Copyright © כל הזכויות שמורות להדסה


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.