בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

חוסר חשק מיני

שאלה:
אני בת 26 בריאה, במערכת יחסים יציבה ואוהבת מזה 4.5 שנים. במהלך השנתיים האחרונות, החשק המיני שלי הלך ודעך עד כי בחודשים האחרונים נעלם לחלוטין. אין לי מחשבות מיניות, אינני מצליחה להתגרות (לא עם בן זוגי ולא לבדי), יחסי מין אינם מהנים ואף לרוב מכאיבים. ניסיתי להחליף מס' סוגי גלולות ואף לחדול לחלוטין מנטילתן, אך דבר לא השתנה והמצב אך החריף. דלקות נרתיק מהן סבלתי לעתים רחוקות טופלו בהצלחה (לדברי הגניקולוג). בעבר היה לי יצר מיני חזק למדי, התגרתי בקלות והצלחתי להגיע לאורגזמות (מגירוי הדגדגן) ללא קושי. לאחרונה כמעט ואין לי כל תחושה אף בדגדגן. המצב הנפשי האישי שלי תקין למדי וכן מערכת היחסים עם בן זוגי הנה בריאה ואוהבת. מה ניתן לעשות? ויתרה מכך, האם יש במצבי בכדי להצביע על מצב רפואי פיסי לא תקין? האם יתכן שמצבי מהווה סימפטום לאיזושהי מחלה או בעיה גניקולוגית?

המשיבה: ד"ר אנה וולסקי-רובל מדריכה לבריאות מינית
המרכז לבריאות האישה ע"ש פטרישיה וראסל פליישמן הדסה

ראשית, באופן כללי צריך לדעת שבמהלך החיים, במיוחד אצל נשים, דברים שקורים בסביבה יכולים להשפיע על החשק המיני ואפילו ללא מודעות האדם לכך.צריך לאסוף נתונים ולבצע אומדן מקיף על חייך, ועל הרגלי החיים האינטימיים והאחרים שלך.
שנית, תרופות כמו כדורי שינה וואליום, עישון, מחלות, התמודדות עם טראומה מהעבר יכולים להשפיע על החשק המיני בהוה גם לאחר תקופת זמן.
את צודקת ישנן מחלות שעלולות להשפיע על תפקוד מיני, אך באופן כללי החשק המיני מושפע מהורמונים, ממצב נפשי ומצבי רוח.
עלייך למצוא מטפל/ת מיני - מחנך/ת לבריאות מינית, פסיכולוג/ית עובד/ת סוציאלי/ת בעלי רקע בטיפול במיניות, וזאת כמובן לאחר שתעברי בדיקה מקיפה אצל רופא הנשים שלך.


Copyright © כל הזכויות שמורות להדסה


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.