בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

דימום בחודש הראשון של נטילת גלולות - מה לעשות?

שאלה: דימום בחודש הראשון של נטילת גלולות - מה לעשות?

התחלתי לקחת גלולות לפני כשבועיים וחצי, ביומו הראשון של המחזור האחרון שלי. המחזור נמשך כשבוע, כרגיל, אך מאז הדימום לא נפסק. אמנם הדימום לא חזק וממושך כמו דימום רגיל במחזור, אך הוא קיים כל יום ועלי להמשיך ולהשתמש בתחבושות.


האם הדבר הגיוני? האם יש צורך לגשת לרופא ולהחליף את סוג הגלולות או שיתכן שדבר כזה יקרה עם התחלת נטילת גלולות ובהמשך זה יסתדר מעצמו?

משיב: ד"ר יואל שופרו
המרכז לבריאות האישה ע"ש פטרישיה וראסל פליישמן, המרכז הרפואי הדסה

מדובר בתופעה מוכרת ונפוצה למדי הנגרמת מחוסר הורמונלי יחסי תחת הטיפול בגלולות. הבירור צריך לכלול שלילת הריון (בבדיקת דם) ופתולוגיה רחמית (בבדיקה גופנית ועל קולית).

האפשרויות הטיפוליות הן המשך נטילת אותן גלולות (במקרים רבים הבעיה חולפת עצמונית תוך חודשיים שלושה), החלפה לגלולות בעלות מינון אסטרוגן גבוה יותר, או תוספת אסטרוגן בחלק מימי המחזור החודשי.

Copyright © כל הזכויות שמורות להדסה


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.