בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

בריאות האישה - ריכוז נתונים ומידע 2004

החלמה לאחר טיפול שיניים בהרדמה מלאה
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה נהפכו בשנים האחרונות למבוקשים ונגישים יותר מאי פעם. מבין היתרונות הרבים שאופציה זו מציעה, ניתן למצוא גם תקופת החלמה קצרה ביותר, שמסבירה לא מעט מהפופולאריות שלה. כאן נפרט מעט יותר אודות היתרונות של אפשרות קוסמת זו, על היכולת שלה לספק טיפול שיניים ביום אחד, מקיף או ממוקד ועל תקופת ההחלמה הצפויה לנו לאחר מכן.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – היקף ויתרונות התהליך
מחקרים מראים כי בארצות הברית לבדה, כ-5 מיליון איש עוברים טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מדי שנה. נתון מדהים זה אינו מפתיע שכן הטכנולוגיה של היום הפכה את הדבר לאפשרי. כיום ניתן לעבור טיפול שיניים מקיף או ממוקד ביום אחד בלבד, תחת הרדמה מלאה ולאורך מספר שעות, ועל ידי כך לחסוך מספר טיפולים רב על כל האי נעימות הכרוכה בכך. טיפול שיניים שכזה עשוי לכלול הרמת סינוס, השתלת שיניים בודדות או סטים שלמים של שיניים (בשיטת all on 4 או all on 6), טיפולי חניכיים, ביצוע סתימות, כתרים ועד לרמת טיפולי השיננית. טיפול שיניים ביום אחד מתאים לכל מי שמעוניין לחסוך זמן בביקורים הרבים, עבור ילדים, עבור הסובלים מחרדה מטיפולים דנטליים ועבור בעלי נכויות ומוגבלויות אחרות שמתקשים להגיע לטיפול ממושך. הקליניקות שמציעות את הטיפול מתפעלות חדרי ניתוח מאובזרים וחדישים, צוותי ניתוח מקצועיים, מרדימים, אחיות ורופאי שיניים מומחים בתחומם. שיתוף הפעולה המתבצע בו בעת בין הרופאים השונים הופך את הטיפול למוצלח במיוחד ומשיג תוצאות מעולות לאורך זמן.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – תהליך ההחלמה
החלמה לאחר טיפול שיניים בהרדמה מלאה קשורה לשני פקטורים המתקיימים בו זמנית: ההתאוששות מהניתוח עצמו וההחלמה שלאחריו שבאה לידי ביטוי בצורתה הסופית בתפקוד מלא של הפה והשיניים. באשר להתאוששות לאחר ההרדמה, כל אדם מגיב בצורה שונה לתהליך ההתעוררות, אך לאחר מספר שעות אין שום זכר לטשטוש שבו היה שרוי המטופל ובדרך כלל אין שום תופעות לוואי או תחושת אי נוחות. תקופת ההחלמה שלאחר ההתאוששות כבר תהיה קשורה לטיפול הספציפי. אם מדובר בהשתלת שיניים, תקופת ההחלמה עשויה לקחת בין יום או יומיים של תחושת אי נוחות, ללא כאבים ברוב המקרים. טיפול שיניים של הרמת סינוס מאידך, טומן בחובו החלמה של מעט יותר זמן, עד כעשרה ימים. חשוב לציין כי כל תהליך החלמה לאחר טיפול שיניים בהרדמה מלאה יושפע בין היתר לפי היצמדות של המטופל להוראות הרופא בעת השחרור כגון נטילת התרופות בזמן, שימוש במי מלח ובוודאי, הימנעות מוחלטת מעישון.

הכי חשוב לפנות לרופא מומחה
זכרו, טיפול שיניים ביום אחד המתקיים בהרדמה מלאה חייב להתבצע אך ורק אצל הקליניקות המובילות בתחום. רק צוות מומחים מקצועי המתפעל מתקנים מתוחזקים ומתקדמים כהלכה יוכל לבצע את התהליך בצורה בטוחה ויאפשר לטיפול להפוך להצלחה.

מדארט מומחים להשתלת שיניים וטיפולי שיניים בהרדמה


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.