בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

המערכה לשמירה על מראה הפנים והעור

ד"ר אלמן, האגודה למלחמה בסרטן

הגישה החברתית לניתוחים וטיפולים קוסמטיים ואסתטיים נמצאת בעיצומה של מהפכה – לפני דור, אנשים צעירים חשבו רק לעיתים רחוקות על ניתוחי עפעפיים ואנשים מבוגרים חשבו כי "יש להזדקן בכבוד"... הסטיגמה שהייתה בעבר כלפי טיפולים הבאים לתקן את נזקי הגיל וכח המשיכה הפועל על גופנו , ניתוחים שבעבר היו נחלתם של העשירים בלבד – סטיגמה זו הולכת ונעלמת במהירות. הודות לרפואת העור והידע הנצבר במשך השנים ובנסוף טכנולוגיות חדשניות בהן עושה שימוש רופא עור הפרטי היום.

יתרה מזאת – ניתוחים פלסטיים של העיניים וטיפולי פילינג לחידוש עור הפנים הפכו ל"סמל סטטוס" בחוגים נרחבים , וגם מי שיכולתו הכלכלית מוגבלת חוסך, מצטצמם בטיולים לחו"ל ופינוקים ע"מ לבצע את הטיפול שיכול לשנות את חייו ולמחוק כהרף עין את סימני הגיל.

במקרים רבים, מרגישות נשות העסקים כי הניתוח והטיפול הינם אמצעי הכרחי במלחמת ההישרדות העסקית – להישאר תחרותיים, ייצוגיים ובעלי חזות צעירה ורעננה. הופעה צעירה מלאת חיים ואנרגתית היא לעיתים הגורם המכריע בהחלטה על התקשרות עסקית בין שני אנשים בעלי כישורים מקצועיים זהים. או אז נכנסים שיקולים של אסתטיקה וייצוגיות שאין לזלזל בחשיבותם...

מה אפשר לעשות?
הנשים של היום בעלות לוח זמנים מלא ודינמי – אם בעסקים, במשרד, בשטח או בבית והן זקוקות לתדירות רבה ורמה גבוהה יותר של טיפול וטיפוח.

תכשירים:
מסיבה זו יש להתאים להן את תכשירי הקוסמטיקה באופן אישי - לפי סוג העור, יש להעשיר את העור בתכשירים העשירים בלחות, ויטמינים ומינרלים. מאחר והנשים המשתייכות לקבוצה זו נמצאות בחללים ממוזגים – עורן נחשף זמן רב לקור וליובש ואף המתחים הנובעים משעות העבודה הרבות נותנים בגוף בכלל ובעור הפנים בפרט את אותותיהם. לכן, מומלץ להקפיד על טיפול אחת לחודש אצל קוסמטיקאית ורצוי אחת לשבועיים לערוך טיפולי ספא כמסאג'ים או אמבטיות שמנים להזנת העור, להפגת המתחים ולמנוחת הגוף.

פעילות ספורטיבית:
יש לשמור על פעילות ספורטיבית על מנת לאפשר חילוף חומרים טוב יותר, דיאטה מאוזנת, להימנע משתייה רבה של אלכוהול במיוחד בהתחשב באירועים החברתיים בהם עליהן לקחת חלק ואשר בהם האלכוהול והאוכל עשירי קלוריות.

טיפולים אסתטיים:
נשות העסקים העירניות לחשיבות השמירה על אורח החיים והעור, מגלות לעיתים כי לא די בכך כיוון שאת הזמן לא ניתן לעצור והוא משאיר רישומו בפנים ובגוף בכתמים, קמטים, ריפיון והצטברות שומן במקומות מסויימים. מסיבה זו עולה אצל נשים רבות בגילאי ה- 40 + המודעות והצורך לבצע טיפולים אסתטיים השומרים על צעירות וגמישות העור כאשר הן מעדיפות תמיד טיפולים אשר אינם מחיייבים העדרות ארוכה ממקום העבודה:

(1) טיפול הפוטופילינג – טיפול חדשני לרענון והתחדשות העור באזור הפנים, החזה והזרועות - מבוצע ע"י מכשיר חדשני בטכניקת הבזקי אור היוצרת תהליך של "פילינג רך" התחלפות העור בעור רענן, ללא כתמים והחלקת קמטים עדינים.

(2) הזרקת חומרי מילוי ליישור והעלמת קמטים – כאשר ישנו מגוון רחב של חומרים למילוי בעלי זמן התפוגגות וספיגה בין 3-12 חודשים. חומרים אלו "ממלאים" את הקמט או את השפתיים ויוצרים מראה מלא וצעיר יותר. בנוסף ישנה אפשרות להזרקת בוטולינום ל"שיתוק" נקודתי של קמט מסויים כמו קמטי ה"חשיבה" או ה"כאב" במצח וקמטי הצחוק משני צידי האף.

ניתוחים אסתטיים:
ניתוחי העפעפיים באים לשפר את מראה המטופל הנראה כ"עייף כרוני" " בעל "עפעפיים נפולים או מלאים" המכבידים על הראיה ומראה "עצוב" תמידי. המנתח הפלסטי המומחה לתחום העפעפיים והעיניים נתקל בימים אלו בקהל לקוחות מגוון: מהדוגמנית בת ה- 20 ש"סובלת" ממלאות עפעפיים משפחתית (תורשתית), דרך המנהלות או אנשי העסקים בני ה- 45 הסובלים מ"עיניים עייפות" ועד לבן ה- 72 עם "צניחת עפעפיים" המעוניין לנצל את הניתוח ולבצע כבר "באותה הזדמנות" גם מתיחת פנים ...

(1) ניתוח מתיחת פנים - נפוץ בגיל מתקדם יותר בין 45-60 תלוי בסוג העור של האישה, במאפיינים תורשתיים ובחשיפתה לשמש בהיותה צעירה. אולם פה יש לקחת כי ניתוח מצריך, זמן הכנה, החלמה ומחייב מנוחה. לפני הניתוח יש להכין את העור ע"י תזונה עשירה בפירות וירקות מומלץ ליטול ויטמין E סלניום אבץ ומגנזיום לריפוי מהיר של העור . צבע לשיער יש לבצע שבוע לפני הניתוח, ולהפסיק לעישון 3 שבועות לפני הניתוח (העישון גורם לירידה באספקת הדם ואיחוי צלקות איטי יותר). לשיפור התוצאות כדאי לבצע שבוע לפני הניתוח טיפול פנים אצל קוסמטיקאית מומחית לניקוי עמוק הכולל שיוף קריסטלי והזנה – אז העור מגיע לניתוח במיטבו. גם לאחר הניתוח, לאחר הוצאת התפרים וההחלמה הראשונית יש להקפיד על שתיית נוזלים מרובה, ניקוי פנים בבית ובאופן מקצועי ע"י קוסמטיקאית והימנעות מחשיפה לשמש - לשמירת התוצאות לאורך זמן.

(2) ניתוח נפוץ נוסף בקרב נשות העסקים הינו ניתוח הרמת העפעפיים – גם אלו ששפר עליהן מזלן ןעורן גמיש ולא מקומט סובלות לעיתים עם ההתבגרות מנפילת העפעף העליון באופן שמשווה להן מבט עייף וזקן ולעיתים אף מכביד על הראיה. אצל חלק מהנשים נוצרת נפילה גם של העפעף התחתון ונוצרות שקיות ומבט "בוכה". את התופעות הללו ניתן לפתור בניתוח פשוט שאורכו בין שעה ל- 3 שעות ודורש אישפוז להשגחה של כמה שעות בלבד. השילוב של ניתוח עפעפיים עם טיפול פוטופילינג לפנים הינו דרמטי – וכך תוך זמן קצר יכולה אשת העסקים לשפר את המראה (ומראה כידוע – הוא כוח).

(3) בחלק מן הטיפולים והניתוחים מחליט המנתח לשלב גם שאיבות שומן קטנות – אם ישנה הצטברות מתחת לעפעפיים, מתחת לסנטר בצידי האף או בצוואר – שאיבה קטנה מחוללת נפלאות בהצערת המראה וחיטוב הפנים.

כל אישה, מעקרת הבית דרך המשרד, העסקים ועד לפוליטיקה – כולן מודעות היטב לחשיבות ההופעה החיצונית במשא ומתן, ביצירת קשר ראשוני ולתחושת הבטחון העצמי. מסיבה זו הן הראשונות המאמצות טכניקות חדשניות לשיפור אסתטי – לקידום מקצועי ואישי.
תזונה נכונה ותוספי מזון
אכילה מאוזנת הינה חלק חשוב בשמירה על העור, חיונותו וגמישותו. תוספי המזון באים להשלים את החסר בצריכה היומית לשפר את חילוף החומרים ולתרום לתחושה פנימית ומראה חיצוני רענן.

מה צריך לבדוק?
כל טיפול – מהזרקה, דרך חשיפה ללייזר, אור ועד לניתוח בהרדמה בחדר ניתוח – דורש התייחסות רצינית ובדיקה מוקדמת. בכולם יש סיכונים להם עלייך להיות מודעת:

התאמה אישית - יש לתכנן כל ניתוח בהתאם למבנה האנטומי האישי של כל מטופל. מה שמתאים לאחד אינו מתאים או פותר חלקית בלבד בעייתו של אחר. אל תתפתי לתמונות ולסיפורים – אף סולד אינו מתאים לכולן ויש לערוך עם הרופא תיאום ציפיות מפורט לגבי המראה הסופי, אופן הביצוע, משך ההחלמה ואביזרים נילווים. גם אורך ההרדמה הנדרש הינו מרכיב שדורש התאמה אישית, גם החומר בו ישתמשו, מבנה השתל וכדומה – קחי אחריות – יש לכל אחד מהם השלכה על בריאותך בעתיד.

מקצועיות הרופא - רופא מנתח בעל התמחות ספציפית לתחום בו הינך מתכוונת לטפל. כמו שלא תיתני לרופא המשפחה או לכירורג כלי דם לנתח את אפך אל תיתני לרופא כללי למתוח או להזריק לך חומרים לפנים. להבטיח פתרון כולל לאזור העין והעפעפיים תוך מניעת כל פגיעה או סיבוך אפשרי באזור כה רגיש מומלץ לבחור פלסטיקאי שהינו גם רופא עיניים. לניתוחי אף – רופא א.אג שעבר התמחות בפלסטיקה והזרקות באמצעות דרמטולוג או פלסטיקאי בלבד.

שימוש בחומרים מאושרים – בשוק נמצא מגוון עצום של חומרים זריקות, שתלים, תוספים וטיפולים – חלקם בעלי אישור FDA של הרשות האמריקאית לתרופות ואישור CE אירופי. במקביל ישנם חומרים ומכשירים רבים שאינם מאושרים או מאושרים לטיפול למטרות שאינן אסתטיות. ישנם חומרים שנספגים בגוף וישנם כאלו שנשארים בגוף לעד – ישנם חומרים שנודדים בגוף וישנם מכשירים שעלולים לגרום כוויות. היי עירנית – שאלי שאלות וודאי כי החומר או השתל בו משתמשים תיקני ולא יגרום נזק עתידי.

מקום ביצוע הפעולה – רשיונות בתוקף, פיקוח רפואי ועמידה בדרישות משרד הבריאות הישראלי ומכוני בריאות עולמיים. גם אם זול יותר, גם אם יש להם תור פנוי למחר – אם המקום אינו מאושר לביצוע הפעולה אותה את מתעתדת לעשות – חישבי שוב! לפעמים זה ההבדל בין חיים ומוות.

מעקב וטיפול – האם יש במקום צוות רפואי ואחיות למתן מענה – החלפת תחבושות, הוצאת תפרים שאלות ותשובות. בחלק גדול מן המקרים כאשר הפעולות נעשות מחוץ למרפאה – אין אחיות או רופאים זמינים לרשותך במשך כל שעות היום ויש לתת לכך משקל בקבלת ההחלטה.

איך להיות בטוחה?
סמכי על עצמך – בצעי את כל הבדיקות – אל תתפתי למחיר והקפידי על האיכות: זה העור שלך, אלו הפנים שלך והמטרה היא להרגיש ולהיראות טוב יותר.

בכל מקרה – מומלץ לקבל חוות דעת של רופא נוסף לפני ביצוע הטיפול.

ברשת דר' אלמן פועלים דרמטולוגים מומחים, פלסטיקאים , כירורגים לטיפול בכלי דם והזעות יתר, טיפולים לתזונה בריאה, תוספי מזון, קוסמטיקה ואיפור קבוע – הכל תחת ניהול רפואי של דר' מוניקה אלמן, דרמטולוגית מומחית בעלת מוניטין בינלאומי בתחום העור והלייזר, שותפה בפיתוח ציוד רפואי מהמתקדמים בעולם ומבצעת מחקרים עבור ה- FDA (רשות התרופות האמריקאית). לפני כל החלטה הינך מוזמנת לפנות לאחד מסניפי הרשת להתייעצות והכוונה – אם הטיפול אינו מתאים לך – יאמרו לך זאת באופן גלוי ולא יסכימו לבצע אותו גם אם תתעקשי. לעומת זאת – יציעו לך אפשרויות אחרות ויתנו לך את ברכת הדרך – גם את תחליטי לבצע את הטיפול במקום אחר.


בברכת בריאות ויופי
מרפאות אסתטיקה דר' אלמן – הרפואה מאחורי היופי.


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.