בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

יש לי דימומים בלתי סדירים ורגישות בצוואר הרחם, מה לעשות?

שאלה: יש לי דימומים בלתי סדירים ורגישות בצוואר הרחם, מה לעשות?

אני רווקה בת 31, מזה 3-4 שנים אני סובלת מדימומים לא סדירים במהלך כל החודש ללא קשר למחזור, שהוא תקין. בכל הבדיקות שעשיתי: פאפ קולסוקופיה, אולטרסאונד וכד' הכל תקין. קרה והיה צורך לבצע צריבה בצוואר הרחם, אבל זה לא פתר את הבעיה. הסיפור חוזר על עצמו ללא קשר לקיום יחסים ומתגבר לאחר ובזמן קיום יחסים. הרופאים טוענים שעלי לחיות עם זה ושפשוט יש לי צוואר רגיש.

אני שואלת האם יתכן שהדימום נובע מאיברים אחרים בגוף? האם הבעיה מוכרת? איזה השפעה עלולה להיות לתופעה כשארצה להרות? ובכלל האם עלי להשלים עם הקביעה שאין מה לעשות נגד זה. אודה לכם מאוד אם תפנו אותי לכתובת המתאימה שמתמחה בבעיה מסוג זה. ברצוני לציין שאני בחורה בריאה לחלוטין ללא עבר של ניתוחים או כדורים שאני לוקחת ברציפות.

המשיב: ד"ר יורם אברהמוב, המרכז לבריאות האישה, הדסה עין-כרם
המרכז לבריאות האישה ע"ש פטרישיה וראסל פליישמן, הדסה ירושלים

מקורו של דימום נרתיקי בלתי סדיר עשוי להיות מצוואר הרחם או מן הרחם עצמו. לעיתים רחוקות גם מן הנרתיק. על פי המידע שנתת, נראה שישנה בעיה כלשהי בצוואר הרחם שבעטיה בוצעה קולפוסקופיה ואף צריבה של צוואר הרחם, כך שיתכן שמקור הדימום הוא שם. בד"כ דימום שמקורו בצוואר הרחם מופיע בעת קיום יחסים. עם זאת לא ניתן לשלול לחלוטין כי מקור הדימום הוא ברחם. ללא בדיקה קלינית קשה לומר בבירור מה מקור הבעיה, היות ונחוצים פרטים כגון: ממצאי בדיקה גינקולוגית, ממצאי אולטרסאונד, תשובות של קולפוסקופיה, ציטולוגיה ופתולוגיה מצוואר הרחם וכד'.

בכל מקרה אין להשלים עם מצב של דימום מתמיד או תכוף אשר ודאי פוגם באיכות החיים. ניתן לתאם תור לביקור במרפאה הגניקולוגית בהדסה ע"כ: טל. 6776321-02 או : 6778425, ולהגיע עם התחייבות מקופ"ח, וכן כל המסמכים, כולל תשובות אולטרסאונד, קולפוסקופיה, ציטולוגיה ופתולוגיה, בדיקת הריון עדכנית (אם אין המטופלת משתמשת באמצעי מניעה) ובמידת האפשר גם צילום של תיק רפואי מקופ"ח. אני תקוה שנוכל לעזור בבעיה זאת.

Copyright © כל הזכויות שמורות להדסה


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.