בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

מחזור לא סדיר לאחר הפסקת גלולות - מה לעשות?

שאלה:

אני בת 27 ולאחר שנטלתי כשלוש שנים גלולות עשיתי הפסקה ולא קיבלתי מחזור כשלושה חודשים. כעת המחזור אינו סדיר פעם בחודשיים לערך, כולל הרגשת עייפות.
שאלתי היא האם עלי לקחת הורמונים או לטפל בזאת בצורה אחרת?

המשיבה: ד"ר רויטל ארבל, מומחית למיילדות וגינקולוגיה רופאה בכירה, מחלקת נשים ויולדות , הדסה עין כרם
המרכז לבריאות האישה ע"ש פטרישיה וראסל פליישמן, הדסה

אי הסדירות במחזור, קרוב לודאי שאינה קשורה לנטילת הגלולות. תחושת העייפות והוסת הלא סדירה דורשות בירור ע"י רופא. מומלץ לפנות אל הרופא המטפל לבירור, ולשקול המשך נטילת הורמונים.

לא ציינת אם הינך סובלת מעודף משקל, תופעות של שיעור יתר או אקנה, הדורשות המשך בירור. במקרה והינך סובלת מתסמינים אלו, קיימת אפשרות להשתתף במחקר המנסה לפתור את הבעיה באמצעות דיאטה מתאימה ללא טיפול הורמונלי ומתקיים במרכז לבריאות האישה בבי"ח הדסה עין כרם טל: 6776046-02 (לאחות יודיס).


Copyright © כל הזכויות שמורות להדסה


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.