בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

הפסקה בנטילת גלולות ודיכאון: האם יש קשר?

שאלה:
אני בת 29, הפסקתי לקחת גלולות ב 28.9, עברו שבועיים מאז, כמובן ששכבתי עם בן זוגי כמה פעמים מאז. בארבעה ימים האחרונים אני מרגישה בדכאון, חוסר חשק לכלום..רוצה רק לישון. בנוסף יש לי כאבים מדי פעם שמזכירים את כאבי המחזור. ויש לי כאב (לא חזק.) בפיטמות. האם כל תופעות אילו נובעות ממצב ההורמונים שלי עקב הפסקת הגלולות? או שמע זהו הביוץ? או אני אשמח לדעת מה הגורם...אני פשוט בלתי נסבלת לעצמי ולבן זוגי.....

המשיבה: ד"ר שגית ארבל-אלון, רופאה בכירה מחלקת נשים ויולדות הדסה עין כרם
המרכז לבריאות האישה ע"ש פטרישיה וראסל פליישמן הדסה

לא ברור לי מדוע הפסקת לקחת גלולות האם את מעונינת בהריון כעת? אני מקווה שלא עשית איזושהיא הפסקה "להתנקות" שהיא כמובן מיותרת מאוד.
בדרך כלל הפסקת גלולות לכשעצמה אינה גורמת לדיכאון אבל את מתארת תופעה שמתאימה לתסמונת טרום וסתית ולפעמים להריון צעיר.
אם את לא מתכננת הריון כעת אנא בתאום עם רופא הנשים שלך חזרי לנטילת הגלולות.


Copyright © כל הזכויות שמורות להדסה


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.