בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

פצעים בפנים לאחר הפסקה בנטילת גלולות והסדרת הפעילות ההורמונלית

שאלה:
אני בת 32, בריאה בדרך כלל. לפני פחות משנה הפסקתי את הגלולות אחרי כשמונה שנים בהן לקחתי ברציפות. כעבור כחצי שנה הפסקתי לקבל מחזור באופן סדיר והחלו לי פצעים רבים על הפנים. כרגע אני מקבלת טיפול אנטיביוטי (דוקסילין), שניתן לי לשלושה חודשים כדי לטפל בפצעים, אך הוא עוזר באופן חלקי. האם יש דרך להסדיר את הפעילות ההורמונלית בגוף מבלי לחזור לגלולות?

המשיבה: ד"ר רונית קוכמן, מחלקת נשים ויולדות, הדסה הר הצופים
המרכז לבריאות האישה ע"ש פטרישיה וראסל פליישמן, הדסה

על פי הופעת אקנה ומחזור טבעי לא סדיר, נראה אכן שמדובר באי סדירות הורמונאלית, בגילך הדרך האופטימלית לפתור את הבעיה היא גלולה למניעת הריון.


Copyright © כל הזכויות שמורות להדסה




הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.