בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

זכויות של אמהות עובדות

המרכז הדמוגרפי, משרד העבודה והרווחה

1. הפרייה חוץ גופית או טיפול פוריות: אישה העוברת טיפול הפרייה חוץ-גופית או טיפול פוריות רשאית להיעדר מעבודתה אם אישר זאת הרופא בכתב. תקופת ההיעדרות לא תעלה בכל סידרת טיפול על המפורט להלן ובלבד שלא יהיו יותר מארבע סדרות טיפול בשנה:

א. במקום עבודה שבו נהוג שבוע עבודה של 5 ימים - 16 יום.

ב. במקום עבודה שבו נהוג שבוע עבודה של 6 ימים - 20 יום.

2. הגבלות בעבודה של אישה בהריון: אין להעסיק אישה בעבודה בתקופת הריונה אם היא חשופה לאחד החומרים האלה: בנזון (בנוזל), זרניך (ארסן) ותרכובותיו, מתיל כספית ותולדותיו. עובדת המניקה את תינוקה לא תועסק בעבודה שבה היא חשופה לאחד החומרים.

3. שעות נוספות: עובדת שהיא בחודש ה- 5 להריונה - אין להעסיקה בשעות נוספות.

4. שמירת הריון: משלמים גמלה לנשים עובדות הזקוקות לשמירת הריון על פי קריטריונים מוגדרים. הגמלה תהיה בקובה 70% מהשכר החודשי הממוצע במשק או בגובה השכר הרגיל של האישה (הסכום הנמוך מבין השניים). הגימלה תשולם בעד 30 ימים רצופים לפחות של שמירת הריון.

5. היעדרות בגין הפלה: עובדת שהפילה רשאית להיעדר מעבודתה בתשלום לתקופה שבין שבוע ל- 6 שבועות (לפי הנסיבות) לאחר ההפלה, אך לא יותר מ- 6 שבועות.

6. חופשת לידה: לחופשת לידה של 12 שבועות תהיה זכאית עובדת שכירה או עצמאית או אישה הלומדת בהכשרה מקצועית ששולמו בעדה דמי ביטוח לאומי 10 חודשים מתוך 14 החודשים שקדמו ליום הפסקת עבודתה בזמן ההריון או 15 חודשים מתוך 22 החדשים שקדמו ליום הפסקת עבודתה בזמן ההריון. מי ששולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 חודשים שקדמו ליום הפסת עבודתה בזמן ההריון תהיה זכאית לחופשת לידה של 6 שבועות בלבד.

7. חופשת לידה ללא תשלום: עובדת שעבדה עד תחילת חופשת הלידה אצל אותו המעביד לפחות 24 חודשים רצופים זכאית לחופשה ללא תשלום למשך רבע מתקופת עבודתה, אך לא יותר משנה. גם אב זכאי לחופשה ללא תשלום אם בת זוגו לא ניצלה זכות זו במלואה או בחלקה.

8. קיצור יום העבודה לאחר חופשת הלידה: עובדת שחזרה לעבודה בתום חופשת לידה רשאית להיעדר שעה ביום במשך ארבעה חודשים בתנאי שהיא עובדת במשרה מלאה.


הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.