בריאות הנשים בישראל
מדיניות בריאות
שירותי בריאות לנשים
נערות
גינקולוגיה
הריון ולידה
פוריות
אמצע החיים
נשים מעל שישים
בריאות הלב
בריאות הנפש
בריאות העצם
בריאות השד
בריאות בעבודה
בריאות השלפוחית
רפואה משלימה
נשים עם מוגבלויות
איכות הסביבה ובריאותך
דימוי הגוף
מחקר
ספרים
קישורים
שאלות ותשובות
גיליונות אלקטרונים
אירועים ופעילויות
אורח חיים בריא
אמצעי מניעה

שלח הכתבה לחבר   |   גירסה להדפסה   |   למעבד תמלילים

דימום לאחר שימוש בפוסטינור ומחזור שמתעכב

שאלה:
לפני שלושה שבועות קיימתי יחסי מין והקונדום נקרע. לאחר 3 שעות לקחתי את גלולת היום שאחרי. ארבעה ימים לאחר מועד נטילת הגלולה החל דימום בן 5 ימים. מועד המחזור החודשי היה אמור להיות ביום שלישי האחרון קרי שלושה שבועות בדיוק לאחר נטילת הגלולה והוא טרם הגיע. האם יש סיבה לדאגה?

המשיבה: ד"ר שגית ארבל-אלון רופאה בכירה, מחלקת נשים ויולדות הדסה עין כרם
המרכז לבריאות האישה ע"ש פטרישיה וראסל פליישמן, הדסה

ככל הנראה אין סיבה לדאגה כי המחזור החודשי צריך להגיע כ- 4 שבועות אחרי הדימום בן החמישה ימים. אם יש אחור מעבר לכך, יש לבצע תבחין הריון.


Copyright © כל הזכויות שמורות להדסה



הזיני כתובת אימייל וקבלי מאיתנו עדכונים שוטפים
הצטרפי אלינו, זה פשוט.
תמורת מאה ש"ח בלבד תקבלי מנוי לידיעון הרבעוני של האגודה, הנחות והטבות נוספות.